Qofte me patate dhe qepë të njoma

Pjata kryesore

Koha e përgatitjes – 20 minuta

Përbërësit për 4 persona:
● 6 patate të mëdha
● 2 qepë të njoma
● 2-3 lugë miell
● 1 vezë
● vaj kikiriku për t’I skuqur ose atë që keni ju

Përgatitja:


1.Patatet e qëruara i grijmë me rende me vrima të mëdha, qepët i grijmë shumë imët me thikë. Patatet, bashkë me qepët e grira, i shtrydhim mire me dorë për t’u kulluar lëngun dhe i hedhim në një tas ku shtojmë vezën, miellin, kripë e piper dhe i përziejmë mirë.
2.Marrim pak nga brumi dhe me dorë u japim formë të sheshtë, gati 1 cm të trashë.
3.I skuqim në tigan me vaj të nxehtë për pak minuta në të dyja anët. I shoqërojmë me sallatë jeshile ose si kontorno për pjata me mish.

*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZyeBYO
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/2M9uXUv

Articles You May Like

Kulaç i ngrohtë i lyer me vezë
Mollë të karamelizuara me arra
Supë me mish të grirë, perime dhe kos
Pastiço me kos
Mish me spinaq dhe oriz në furrë