Polenta me pulë

Pjata kryesore

Përbërësit:

1 mëllenjë ose pulë e vogël

1 lgj gjalpë

2 gjethe dafine

Piper i zi kokërr

Piper i kuq pluhur

Lëngu i 1 limoni

Për polentën:

1 filxhan polentë

3 filxhanë lëng mishi

1 filxhan qumësht

100 gr djathë parmixhano

2 lgj gjalpë

Përgatitja:

Vendosim një tenxhere me ujë në zjarr. Shtojmë kripë, piper të zi, piper të kuq, gjethet e dafinës dhe 1 lugë gjalpë. E lemë ujin të ziejë dhe sapo të nisë të vlojë fikim sobën dhe shtojmë aty mëllenjën e pastruar, të cilën e lemë të marinohet në ujin e vluar për 3-4 orë.

Më pas, parangrohim furrën e sobës në temperaturë maksimale. Ndërkohë që furra ngrohet, lyejmë mëllenjën me gjalpë dhe e vendosim në një tavë duke e spërkatur mire me lëngun e saj. E vendosim të piqet në furrë për rreth 18-20 minuta.

Ndërkohë përgatisim polentën. Në një tenxhere hedhim polentën dhe lëngun e mishit të nxehtë. E trazojmë vazhdimisht dhe sapo lëngu të marrë valë shtojmë qumështin e nxehtë, kripë dhe djathë të grirë. E lemë 5 minuta në zjarr mesatar dhe në fund shtojmë gjalpin e tretur. E servirim polentën menjëherë të ngrohtë bashkë me mëllenjën spërkatur me pak lëng limoni.

Articles You May Like

Cheesecake me luleshtrydhe
Supë e ftohtë me domate 
Simite me proshutë dhe djathë në furrë
Speca të mbushura me mish të grirë
Burani me domate qepë dhe oriz 

Leave a Reply

Your email address will not be published.