Pogace turke e mbushur me djathë

Kalorike

Përbërësit:

– 2 lugë të vogla sheqer;
– 10 g tharmë të thatë;
– 200 g miell të bardhë;
– 100 g miell integral;
– një lugë e vogël kripë;
– 30 ml vaj;
– 1 vezë;
– 200 ml qumësht të ngrohtë;
– 100 g kaçkavall;
– 100 g djathë;
– 1 të verdhë të vezës.

Përgatitja:

Ngjisheni brumin nga mielli, qumështi i ngrohtë, tharmi i thatë, kripa, vaji dhe një vezë. Lëreni një orë të qëndrojë.

Zhvendoseni dhe lëreni edhe gjysmë ore.

Grini në rende kaçkavallin, përzieni me djathin e bardhë.

Nga gjysma e djathit bëni një top. Brumin formojeni në rreth me perimetër 15 cm, shtoni topin e djathit në mes, shtypeni brumin dhe formojeni sërish një rreth.

Lyeni me të verdhët e vezës, shtoni sipër djathin e mbetur.

Piqeni 25 minuta në 180 gradë Celsius.

Articles You May Like

Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Zupë me kos dhe biskota
Reçel me boronica
Tavë me bamje
Gjellë me bathë