Pica të vogla me gjizë

Pica

Përbërësit për 4-6 persona:

600 g brumë për bukë

  • 600 g  gjizë
  • 350 g salsiçe në copa
  • 2-3 lugë vaj ulliri
  • kripë dhe piper

Përgatitja:

Ndajeni brumin në 4 pjesë të barabarta dhe shtrojeni secilën në formë katrorë me trashësi 0.5 cm. Hidhuni në njërën gjysmë gjizën dhe shpërndajini përsipër copat e salsiçes. Hidhuni kripë, piper e pak vaj. Palosni gjysmën tjetër të çdo katrori dhe mbylljani anët me gishta në formë kordoni. Kalojeni në furrë tashmë të nxehtë në 200-220 gradë për 20 minuta ose derisa sipërfaqja të figurojë e praruar mirë.

*Hypertea
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/3qSWnxj
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/3bpHyf5
*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZyeBYO
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/2M9uXUv