Pica me Proshutë

Pica

Përbërësit

Brumë pice

Salcë domateje

200 gr proshutë

1/2 spec jeshil

70 gr kërpudha

100 gr djathë Regato

1 qepë e njomë

Disa gjethe rukola

70 gr djathë Gouda

70 gr Mozzarella

Udhëzimet

1.Në një tavë me madhësi 30×40 cm hapim brumin e picës.

2.Vendosim sipër salcën e domates, qepën, kërpudhat, djathërat Regato, Gouda dhe Mozzarella, gjethet e rukolës dhe proshutën.

3.E pjekim për 8 minuta në temperaturë 200 gradë.

VARCOSIN
*Dergesa ne Shqiperi dhe Kosove brenda 24 oreve.
Porosit ketu per Shqiperi : https://bit.ly/3k5rOll
Porosit ketu per Kosove : https://bit.ly/2Zz7AXB