Pica margarita

Pica

Përbërësit

 • 500 gramë miell.
 • Një paketim i vogël me tharmë.
 • pak kripë.
 • pak ujë të vakët.
 • 300 gramë domate të freskëta.
 • 300 gramë djathë mozzarela.
 • 1 lugë vaj ulliri.
 • Rigon, borzilok, dhe kripë sipas shijes.
Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet

 1. Përzieni masën për brumë, derisa të forcohet dhe lini të qëndrojë në vend të ngrohtë.
 2. Kur brumi te ket ardhur,tërhiqeni me trashësi përafërsisht sa gishti, lyeni me vaj ulliri dhe vendoseni në tepsi të lyer.
 3. Brumi mbulojeni me radhe nga domatet dhe copëzat e djathit, hidhni krip.
 4. Piqeni rreth 30 minuta në 220 gradë.
 5. Picës së pjekur shtojini rigon dhe borzilok.
Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *