Petulla të mbushura me djathë të bardhë

Brumera

Përbërësit


400 gr miell

300 ml ujë

20 gr maja të thatë

2 kokrra vezë

200g djathë i bardhë i thërrmuar

Një lugë uthull molle

Kripë

*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Përgatitja


Si fillim, në një tas të vogël të tretni majanë me pak ujë të vakët.

Në një tas të madh shtoni miellin, hapni një gropëz në mes, shtoni aty vezët e rrahura, kripën, shtoni uthullën e mollës.

Uthulla e mollës do ndihmojë që petullat të mos thithin shumë vaj.

Punoni brumin duke shtuar ngadalë ujin derisa i gjithë mielli të krijohet në formën e një brumi pak më të trashë se ai i krepave.

Lëreni brumit të pushojë përreth 30 minuta, më pas ngrohni tiganin me vaj dhe sapo vaji të jetë gati nisni të skuqni petullat në madhësinë që preferoni.

Kur të hidhni brumin e petullave hidhni pak nga djathi i thërrmuar, e më pas shtoni dhe pak brumë.

Kthejeni me kujdes nga ana tjetër petullën që të skuqet njëtrajtësisht.

Kur të keni mbaruar vendosini në një pjatë të shtruar me letër kuzhine.

Mos ta anashkaloni këtë hap pasi është shumë i rëndësishëm për eliminimin e yndyrës së tepërt.

Më pas mjafton t’i konsumoni të ngrohta për t’u mrekulluar me shijen e tyre perfekte.

*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Si të përgatisni lëngun e kungullit dhe karrotës kundër depresionit
Supë me hudhra dhe perime
Akullore me biskota oreo
Rizoto me kërpudha dhe shafran
Humus me karrota

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *