Mish vici me pana dhe kerpudha

Kalorike

PERBERESIT:

200 gr mish viçi

100 gr kërpudha

1 lugë gjelle gjalpë

100 ml pana

kripë

vaj ulliri

PERGATITJA:

Merrni mishin e viçit dhe kaloeni në miell. Skuqni gjalpin në një tigan me pak vaj ulliri. Dhe më pas vendosni për të skuqur mishin. Hidhini kripë sipas dëshirës.Më pas i shtoni kërpudhat. Pas 5 minutash i shtoni edhe panën.I trazoni mirë dhe në fund e shërbeni të ngrohtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *