Makarona me kima

Pasta dhe rizoto
 • Serviret për (persona):4 Persona

Përbërësit

 • 1 pako makarona (modeli sipas dëshirës)
 • 500 gram mish të grirë viçi
 • 1 qepë e grirë imët
 • 2 thelpi hudhër
 • 4 lugë gjelle salcë domateje
 • 1 lugë kafe rigon
 • 1 filxhan çaji me djathë parmixhano
 • Kripë, piper.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me ujë e kripë zieni si zakonisht makaronat.
 2. Ndërkohë në një tigan me pak vaj ulliri skuqni qepën e grirë imët dhe hudhrat.
 3. Shtoni salcën e domateve (të bërë vetë dhe e përzieni mirë)
 4. Pas 5 minutave, shtoni mishin, pak kripë, piper dhe rigon.
 5. I përzieni mirë të gjitha bashkë.
 6. Në tiganin ku keni salcën shtoni makaronat dhe i përzieni të gjitha bashkë.
 7. Shërbejeni të ngrohtë me djathin parmixhano sipër!
 8. Ju bëftë mir!.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *