Kokteil Mai Tai

Pije dhe Kokteil

Përbërësit

  • 60 ml Rum
  • Gjysmë filxhani me copa të vogla ananasi
  • 2 copa xhinxher
  • Gjysmë luge jasminë të tharë
  • 90 ml lëng ananasi
  • 60 ml lëng portokalli
  • 1 lugë çaji shurup shege
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet

  1. Vendosni rumin, jasminin, xhinxherin dhe copat e ananasit në një gotë dhe lërini të pushojnë për 15 minuta.
  2. Pas 15 minutash shtoni në gotë lëngun e ananasit, lëngun e portokallit dhe shurupin e shegës.
  3. Pasi të keni hedhur edhe disa copa akulli, kokteili është gati për t’u shijuar.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *