Kek me vanilje dhe shurup molle

Embelsira

Përbërësit :

300 ml ujë i ngrohtë

300 ml shurup ose lëng molle

2 lugë gjelle sheqer

2 vezë

170 ml vaj luledielli

2 lugë çaji pluhur vanilje

300 gr miell

2 copa të vogla xhinxher ose 2 lugë çaji xhinxher pluhur

2 lugë çaji kanellë

10 gr sodë për ëmbëlsira

1 lugë çaji sodë buke

1 lugë gjelle mjaltë

Shurupi i mollës :

Për këtë recetë do t’ju duhet shurup molle nëse shurupi i mollës nuk ju gjendet ju mund ta përgatisni fare lehtë në 5 minuta.

Për të përgatitur shurupin e mollës do t’ju duhet një mollë, një lugë e vogël kanellë, një gotë ujë dhe pak mjaltë.

Qëroni mollën dhe hidheni të ziejë në një tenxhere me një gotë ujë më pas shtoni kanellën.

Lëreni të ziejë për 5 minuta në zjarr të avashtë dhe më pas kulloni lëngun nga mollët dhe shurupi është gati.

Në fund mund t’i shtoni pak mjaltë sipas dëshirës.

*MatchaSlim & GOslim
Per Greqi porosit ketu : https://bit.ly/3rKQUst
Per Itali porosit ketu : https://bit.ly/2OV4XNW
Per Gjermani porosit ketu : https://bit.ly/2Q4C0Qd
Per Shqiperi porosit ketu : https://bit.ly/30H89PK
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/3rLhNwE

Përgatitja e brumit :

Ngrohni furrën paraprakisht në  temperaturën 175 -180 gradë.

Përgatisni një tavë rrethore me diametër rreth  22cm.

Visheni tavën me letër pjekje duke e lyer me gjalpë dhe e spërkatur me pak miell.

Vendosni në zjarr sasinë e ujit për t’u zier dhe pasi të jetë gati bashkojeni me shurupin e mollës.

Pasi të keni bashkuar këto sasi shtoni sheqerin dhe përziejeni derisa të jetë shkrirë plotësisht.

Në një enë tjetër rrihni vezët me vajin e lulediellit dhe ekstraktin e vaniljes duke përdorur një mikser elektrik me shpejtësi të ulët.

Më pas shtoni këtë masë tek ena tjetër ku ndodhet uji me shurupin e mollës duke i përzier mirë.

Bashkoni miellin me sodën për embëlsira dhe pak sodë buke duke shtuar kanellën dhe copat e xhinxherit të grira.

Më pas filloni ta shtoni miellin tek ena tjetër ku ndodhet masa e lëngshme.

Përzieni me kujdes në mënyrë që të mos krijohen kokrriza.

Bëjeni këtë derisa i gjithë mielli të ketë mbaruar dhe të keni përfituar një masë brumi të trrashë.

Hidheni në tavën e pjekjes dhe lëreni të piqet në temperaturë të ulët në 75-80 gradë duke e kontrrolluar nëse është pjekur herë pas here.

Lëreni të ftohet në tavë për të paktën një orë dhe më pas mund ta shërbeni sipas dëshirës duke e spërkatur me mjaltë, sheqer pluhur apo kanellë.

*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZUjziv
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/3q0MYSP

Articles You May Like

Petulla të fshira me mjaltë dhe arra
Fileto peshku të fërguar në tigan
Jahni me bizele
Pulë në tavë me finok dhe limon
Tiramisu shtëpie me çokokrem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *