Jufka me kërpudha

Pasta dhe rizoto

Përbërësit: 

½ qepë, 500 g kërpudha,

250 g jufka.

250 g krem djathi,

kripë,

piper,

gjalpë dhe verë.

Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Përgatitja: 

Ziejmë jufkat në ujë me kripë sipas udhëzimeve në paketim.

Në tigan skuqim qepën e prerë hollë me gjalpë, kripë dhe piper.

Shtojmë kërpudhat dhe i kaurdisim disa minuta ne temperaturë mesatare, i shuajmë me verë .

Shtojmë kremin e djathit, jufkat e ziera dhe pakëz lëng.

I përziejmë mirë dhe i shërbejmë të ngrohta.

Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Pica 4 stinet
Supë kremoze me fasule të bardha
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Penne me ton dhe ullinj
Kokteil Mai Tai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *