Hot dog sipas kuzhinës amerikane

Brumera, Receta per femije

Perberesit :

Një salcice

Një simite

Turshi

1 spec të vogël djegës

Mustardë ose Ketchup

Dy feta domate

Pak qepë të grirë të ëmbël

Kripë dhe piper

Pergatitja :

1.Fillimisht piqni salcicen në një tost dhe e fusni midis simites.

2.Vendosni fetat e domates, shtoni kripë dhe piper.

3.Vendosni turshitë, specin djegës dhe i shtoni sipër mustardë ose ketchup.

4.Në fund i shtoni pak qepë të ëmbla.

5.Hot-dogu është gati. Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *