Hamburger me mish

Receta per femije, Te shpejta

Përbërësit:

4 kuleç hamburgeri

250 gr mish (cfare lloji te deshironi)

3 lugë gjelle hajvar (krem specash të kuq)

Sallatë jeshile dhe rukola

Djathë i bardhë i thërrmuar

Përgatitja:

Presim për së gjati kulaçin e hamburgerit dhe e lyejmë me hajvar. Vendosim sallatën e grirë imët, djathin e bardhë të thërrmuar dhe fetat e gjelit të detit. I mbulojmë me pjesën tjetër të kulaçit dhe e ‘vulosim’ duke e shpuar me degë rozmarine.

Per porosi kliko ne foto ! Sasia e limituar !
50 % ulje!!!