Gullash i shpejte

Te shpejta

Perberesit:
800 gr mish viçi
4 qepe
4 luge pure domatesh
vaj
piper i kuq
1 luge miell
2 luge ereza te thata
majdanoz
kripe dhe piper i zi

Pergatitja:

Mishi ndahet ne katror pak me te vegjel dhe vihet ne vaj te nxehte qe te skuqet nga te gjitha anet. E ulni temperaturen dhe shtoni qepet ne tigan. I shtohet uje dhe lihen ne zjarre te ngadalet deri sa mishi te zbutet. Trazoni piperin e kuq, miellin me pak uje, shtoni puren e domates, erezat, kripen dhe piperin. Ne fund shtoni majdanozin.

Ju befte mire!