Gjel fshati në furrë me oriz e perime

Pjata kryesore

PËRBËRËSIT: 

1 gjel i zier paraprakisht,

1 gotë uji oriz,

2 gota nga lëngu i gjelit,

1 qepë e madhe,

1 degë selino,

1 karotë,

1 patëllxhan

1 spec i kuq,

2 domate të pjekura mirë dhe 1/ 2 filxhan kafeje me vaj ulliri.

Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio


PËRGATITJA: 


N nje tigan shtohet vaji i ulliri dhe me pas te gjitha perimet te grira, sa kaurdisen mire!

Pasi perimet kaurdisen i shtohen domatet te grira ne mikser sa behen homogjene. I leme edhe 5 minuta se bashku me domatet!

Me pas shtojme perimet e kaurdisura, trazojme mire!

Vendosim siper pjeset e mishit dhe e kalojme ne furre te mbuluar me kapak ne temperature 220°C derisa lengu thahet.
Pasi lengu thahet heqim kapakun dhe kalojme nxehtesine vetem ne pjesen siper sa mishi merr ngjyre.

Kaq dhe tava jone e preferuar ishte gati. Ju befte mire nese e provoni!

Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Reçel me boronica
Omletë me spinaq domate dhe djathë
Byrek me patëllxhanë dhe djathë
Qofte me mish pule
Tortë e ftohtë me kos dhe fruta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *