Kalorike

Përbërësit 2 portokall (të prerë në feta rrumbullake) 1 qepë (e prerë në feta të holla) 1 e gjysmë lugë gjelle vaj ulliri 5 filetë salmoni 1 lugë gjelle erëza (kokrra, me lëkurë limoni dhe kokrra piperi të zi, ose të tjera sipas shijes) 1 e gjysmë lugë çaji pluhur hudhre 1 lugë gjelle majdanoz (i thatë) 1 e gjysmë lugë gjelle lëng limoni 1/2 filxhan lëng portokalli
0 Comments
Përbërësit 400 gr brinjë qingji 30 gr djathë parmixhano 3 feta bukë ((tulin)) vaj hudhre majdanoz kopër rozmarinë kripë piper vaj Përgatitja 1 Ndajeni në kotoleta brinjën e qengjit 2 Marinojeni mishin 12 orë përpara me vaj,rozmarinë dhe kripë të zezë. 3 Fërgojeni pak në tigan. 4 Hiqeni mishin dhe vëreni mënjanë. 5 Përgatitja e kores krokante: Hidhni në grirëse tulin e bukës,
0 Comments
Përbërësit 500 gr mish qengji 700 gr kos 100 gr gjalpë 3 kokrra vezë 20 gr oriz kripë piper vaj ulliri Përgatitja 1 Për përgatitjen e kësaj pjate, si fillim vendosim një tenxhere në zjarr, hedhim pak gjalpë dhe mishin e qengjit. E skuqim mirë mishin dhe i hedhim ujë dhe e lemë të ziejë. 2 Ndërkohë, në një tas hedhim vezët,
0 Comments
Përbërësit 200 gr gjalpë 1 kg miell gruri kripë 4 gota ujë 2 filxhan çaji mazë 3 lugë vaj Përgatitja 1 Miellin e përziejmë me ujin dhe kripën deri sa të tretet dhe të fitojë trashësinë e qumështit. 2 Kosin dhe mazën e përgatisim në një enë të veçantë. 3 Në një tepsi fillojmë hedhim qullin me miell dhe krijojmë
0 Comments
Përbërësit 8 argjinare (të drenazhuara mirë) 8 feta proshutë (të përgjysmuara) djathë Pecorino (i prerë në feta të holla) piper i zi vaj Përgatitja 1 Vendosim zemrën e çdo argjinareje në fund të një cope proshutë dhe futim një copë të vogël djathi në çdo anë të argjinares. 2 I spërkasim me piper, duke i rrotulluar fort në proshutë dhe
0 Comments
Përbërësit 1 qepë 1 gjel deti rigon kripë (sipas dëshirës) erëza (sipas dëshirës) vaj (ose gjalpë (sipas dëshirës)) arra 1 kg miell 1 kokërr vezë gjysmë lugë kafe sodë buke 1 lugë kafe kripë 1 lugë gjelle vaj ulliri dhallë Përgatitja 1 Pasi pastrohet mirë gjeli (përcëllojeni mbi zjarr në mënyrë që t’i pastrohet mirë lëkura nga mbetjet e puplave), futet në një tavë të
0 Comments
Përbërësit 300 gr mish viçi 250 gr salsiçe 1 kokërr patate 1 kokërr vezë 2 lugë gjelle djathë kaçkavall 1 thelb hudhër 1 tufë majdanoz 150 ml birrë arrëmyshk pak miell vaj luledielli (për skuqje) kripë piper i zi Përgatitja 1 Ziejmë pataten me gjithë lëkurë për 30 minuta. E qërojmë dhe e shtypim në formë pureje. 2 Në një tas të madh bashkojmë mishin
0 Comments
Përbërësit 2 kg mish derri (pa kocka) 3-4 thelpinj hudhër (e shtypur) 1 lugë gjelle rozmarinë (e freskët e grirë imët) 1 kokërr qepë (e madhe e grirë imët) 2 lugë uthull molle 500 ml lëng perimesh 50 gr gjalpë 1 kokërr qepë (e vogël e grirë imët) 1 lëkurë limoni (e grirë) 50 gr bukë (e bardhë, e grirë) 1 lugë gjelle rozmarinë 6 kokrra mollë golde(mesatare) Përgatitja 1 Pasi e kemi larë
0 Comments
Përbërësit 125 ml qumësht (i ngrohtë) 2 lugë maja 2 kokrra vezë gjalpë (të shkrirë) 300 gr miell (Manitoba Selezione Casillo) 125 gr miell i tipit 00(Selezione Casillo Tipo 00) 50 gr sheqer 1 pako vanilje lëkurë portokalli (e grirë imët) rrush i thatë 1 lugë gjelle gjalpë Përgatitja 1 Në një enë kombinoni qumështin, majanë dhe i trazoni mirë. Ndërkohë në një enë tjetër miksoni vezët
0 Comments
  Përbërësit 6 kokërr vezë 1 kg sheqer (i bluar) 500 gr gjalpë 2 filxhan çaji miell misri Përgatitja 1 Merrni gjalpin dhe treteni në një tigan në zjarr të ngadaltë. Pastaj hiqeni dhe lëreni të ftohet për rreth 10 minuta. 2 Hidheni tek një tas dhe pasi të provoni nxehtësinë e tij (sa të durojë gishti), shtoni sheqerin dhe
0 Comments
Përbërësit 4 spec jeshil (për mbushje) 200 gr filetë pule 1 kokërr qepë 150 gr qiqra (të ziera) 400 gr oriz 1 karotë 1 tufë majdanoz 1 spec i kuq vaj ulliri 1 lugë gjelle gjalpë kripë piper 800 ml ujë (i nxehtë) 100 gr salcë domatesh Përgatitja 1 Skuqni specat për mbushje për pak minuta dhe hiqini mënjanë. 2 Në një tigan të thellë gatuani mishin e pulës
0 Comments
Përbërësit 600 gr mish qengji 500 ml qumësht (qumësht “Lufra”) kripë piper i zi trumëz Përgatitja 1 Prejeni mishin në copa dhe vendoseni të ziejë në një tenxhere me ujë të kripur për 90 minuta. 2 Tranferojeni më pas në një tavë. Shtoni 0.5 litra qumësht. Hidhni kripë, piper dhe pak trumëz. 3 Vendoseni në furrë të piqet në temperaturën
0 Comments
  Përbërësit 2 gota uji mjaltë 1 bustinë vanilje 340 gr Tahin (i përzier mirë) 200 gr bajame (të grimcuara) Përgatitja 1 Ngrohim mjaltin por jo shumë aq gjersa të zbutet dhe e lemë të ftohet. Më pas ngrohim tahinin në rreth 50 gradë C. 2 Bajamet e qëruara i ngrohim në një furrë në 180 gradë C dhe i shtojmë të nxehta
0 Comments
Përbërësit 40 gr djathë Gouda 40 gr sallam pikant 40 gr spec (speca me ngjyra) 40 gr ullinj 50 gr djathë i bardhë 1 vezë 3 pika tabasko(salce pikante) Përgatitja 1 Shtrojmë në tavë dheu përbërësit, një shtresë djathë guda në rende, plus sallam pikant në kubikë, speca me ngjyrra në rrathë të hollë, ullinj në rrathë, djathë të bardhë në kubikë, një vezë sy, 3 pika
0 Comments