Byrek i ëmbël me krem qumështi 

Brumera

Përbërësit:

3 gota miell gruri

4-5 gota qumësht

3-4 lgj niseshte

3 kokrra vezë

100 gr gjalpë

2-3 lgj sheqer

Përgatitja:

Fillimisht përgatisim brumin njësoj siç veprojmë për byrek të zakonshëm. Hapim më pas petët dhe i vendosim të piqen në furrë, duke lenë 2-3 petë mënjëanë të papjekura. Petët e papjekura i shtrojmë si bazë në një tavë të lyer me pak gjalpë. Më pas vendosim petët e pjekura duke i thërrmuar dhe duke i spërkatur me gjalpë.

Në një tas rrahim vezët me qumështin, niseshten, gjalpin dhe sheqerin. E përziejmë mirë derisa niseshteja të tretet dhe e vendosim në zjarr duke e përzier pa ndërprerje derisa kremi të trashet. Më pas e lemë të ftohet dhe e hedhim sipër petëve. Mund t’a mbulojmë me një petë të papjekur dhe më pas e vendosim në furrë të parangohur të piqet në temperaturën 180 gradë Celsius.

Articles You May Like

Cheesecake me luleshtrydhe
Burani me domate qepë dhe oriz 
Simite me proshutë dhe djathë në furrë
Supë e ftohtë me domate 
Speca të mbushura me mish të grirë

Leave a Reply

Your email address will not be published.