Burani me domate qepë dhe oriz 

Pjata kryesore

Përbërësit:

  • 600 gr domate
  • 600 gr qepë
  • 600 gr speca
  • 100 gr oriz
  • vaj ulliri
  • spec djegës
  • piper i kuq
  • kripë, piper i zi

Përgatitja:

Kaurdisim qepën në yndyrë, derisa qepa të zbardhet dhe të bëhet transparente. Shtojmë domatet, sikurse edhe specat derisa të zbuten jo tërësisht. Shtojmë orizin sikurse edhe bulionin, I rregullojmë shijen me erëzat. Presim derisa te trashet dhe e heqim nga zjarri. Ju befte mire !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *