Brusketa me dardhë dhe arra

Antipasta

Serviret për (persona):4 Persona

Përbërësit

 • 4 feta bukë të zezë
 • 3 dardha
 • 100 gram krem djathi
 • 50 gram arra
 • 35 gram fara chia
 • pak kanellë
 • 2 lugë gjelle mjaltë
 • uthull balsamike.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet

 1. Bukën mund ta përdorni siç është ose ta thekni në një toster.
 2. E lyeni secilën me krem djathi dhe vendosni fetat e dardhës sipër.
 3. Në një tas përzieni mjaltin, uthullën dhe kanellën. I trazoni mirë dhe ia shtoni sipër brusketave.
 4. Në fund i shtoni farat chia dhe arrat. Brusketat janë gati për t’u shijuar!
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *