Brumë për pica

Pica

Përbërësit

500 gr miell 55%

200 ml qumësht

30 gr maja e njomë

1/2 lugë kafeje sheqer

1/2 lugë kafeje kripë

2 lugë gjelle vaj ulliri

Udhëzimet

1.Në fillim përziejmë në një enë miellin, sheqerin, kripën dhe në një enë tjetër qumështin, majanë dhe vajin e ullirit.

2.I bashkojmë të dyja masat në mikser, duke i përzier me shpejtësi mesatare për 5 minuta.

3.Mbajmë pak miell mënjanë, të cilin nëse do duhet, mund ta shtojmë tek brumi.

4.E lëmë brumin të pushojë për 30 minuta dhe më pas e hapim për t’i dhënë formën e picës.

VARCOSIN
*Dergesa ne Shqiperi dhe Kosove brenda 24 oreve.
Porosit ketu per Shqiperi : https://bit.ly/3k5rOll
Porosit ketu per Kosove : https://bit.ly/2Zz7AXB