Akullore me kos dhe luleshtrydhe

Akullore

Përbërësit

 • 500 gram luleshtrydhe
 • 150 gram sheqer
 • 250 gram kos
 • 3-4 pika lëng limoni.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet

 1. Në një tas rrihni sheqerin me luleshtrydhet e lara dhe të prera në copa të vogla.
 2. Mbulojeni enën dhe e lini të qendrojë për rreth 1 orë në frigorifer.
 3. Më pas e kaloni masën në blender, i shtoni kosin dhe lëngun e limonit.
 4. E përzieni mirë masën dhe e kaloni në një enë metalike.
 5. Nivelojeni dhe futeni akulloren në ngrirje për të paktën dy orë.
 6. Pas kësaj e shërbeni në gota dhe shtojini sipër luleshtrydhe, qershi ose banane të prera në feta.
 7. Ju bëftë mirë!
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *