Pasta dhe rizoto

Përbërësit 1 pako makarona 1 thelpi hudhër pak majdanoz vaj ulliri pesto (roso tigullio me domate të thara dhe fistëkë) salcë domatesh piper 100 gr djathë kaçkavall kripë Përgatitja 1 Në një tenxhere me ujë të valuar shtoni për të zierë makaronat . 2 Ndërkohë grini imët hudhrat, majdanozin. Në një tigan me pak vaj
0 Comments
Përbërësit 1 pako makarona (Orzo Baretti) 100 gr spinaq 100 gr rikota lëng limoni 100 gr salmon kripë piper Përgatitja 1 Në një tenxhere me ujë të valuar shtoni Orzot nga Baretti. Ndërkohë në një tigan me vaj ulliri skuqni spinaqin dhe me dy thelpi hudhra. 2 Më pas shtoni salmonin dhe ricottën. I përzieni
0 Comments
Përbërësit 500 gr oriz (i përshtatshëm për pilaf) 1.2 kg midhje (të pastruara) 1 qepë e kuqe (e grirë hollë) 5 thelpinj hudhër (të grira hollë) 1 tufë majdanoz (e grirë hollë) 300 ml verë e bardhë 50 ml vaj ulliri 2 lëkurë limoni (e grirë) kripë piper ujë (i nxehtë) Përgatitja 1 Në një
0 Comments
Përbërësit 160 gr oriz 1/2 lt lëng peshku 1/2 qepë 1 majë luge spec i kuq (djegës (pluhur)) 2 lugë vaj ulliri 1 gotë verë e bardhë kripë 10 gr gjalpë 1 lugë gjalpë 100 ml pana (e freskët, e lëngshme) 1/2 qepë 2 degë trumëz (e freskët) 300 gr karkaleca (të pastruar) kripë (sipas
0 Comments
Përbërësit 200 gr miell 2 vezë vaj ulliri kripë 400 gr mish (copa të ziera, gjoks pule, vici etj.) 3 feta bukë (të zbutura në qumësht) djathë kaçkavall (i grirë) arrëmyshk 1 lt lëng mishi piper Përgatitja 1 Për pastën: Punojeni gjatë miellin me vezë, një lugë vaj dhe pak kripë. Lëreni të pushojë. 2
0 Comments
Përbërësit 500 gr kallamar (të pastruar) 300 gr makarona 2 lugë gjelle vaj ulliri 2 thelpinj hudhër 3 domate qershi (të prerë përgjysmë) 3 lugë gjelle salcë domatesh(të freskët) pak majdanoz (të grirë imët) gjysmë gote verë e bardhë kripë piper Përgatitja 1 Në një tigan me pak vaj ulliri, shtoni hudhra, domatet e prera përgjysmë dhe verën. Trazojini mirë dhe shtoni kallamarët. 2 Shtoni kripën dhe piperin
0 Comments
Përbërësit 120 gr makarona (guackë ) 120 gr proshutë e tymosur 1 tufë qepë e njomë 300 gr djathë (i butë) 1 qepë 2 thelpinj hudhër 1 gotë verë e bardhë 1 domate djathë parmixhano majdanoz kripë piper Përgatitja 1 Prejeni proshutën e tymosur në copa të vogla. Kombinoni barishtet e qepës me djathin e
0 Comments
Përbërësit 300 gr pene 1 kungull (i vogël) 1 karotë 1 copë selino 1/2 spec i kuq (i madh) disa kokrra bizele (të freskëta) domate qershi 1 tufë majdanoz (e madhe,e freskët) 2-3 thelpinj hudhër Përgatitja 1 Në një tigan me pak vaj ulliri hedhim hudhrën e copëtuar dhe menjëherë pastaj perimet e tjera të
0 Comments
Përbërësit 1 filxhan ujë 1/2 lugë çaji kripë 2 lugë gjelle salcë soje 1 filxhan oriz (i pagatuar) 1 lugë çaji vaj vegjetal 1/2 qepë (të prera hollë) 1/2 filxhan bishtaja (të gjelbëra) 1 vezë (e rrahur lehtë) 1/4 lugë çaji piper i zi Përgatitja 1 Në një tigan lemë të vlojnë ujë, kripë dhe salcë soje. Shtojmë oriz dhe i kaurdisim. I heqim nga të nxehtit, i
0 Comments
Përbërësit 350 gr proshutë 200 ml pana 400 gr taliatele 100 gr djathë Grana Padano 50 gr gjalpë kripë piper 150 gr djathë Mocarela Përgatitja 1 Në një tenxhere me ujë të valuar shtojmë pak kripë, 1 lugë vaj ulliri dhe Taliatelet. Pasi të jenë zierë, i vendosim makaronat në një tavë të pastër. I
0 Comments
Përbërësit 320 gr oriz 320 gr kungull (tul) 1 lt lëng perimesh 80 ml verë e bardhë 100 gr djathë parmixhano 50 gr gjalpë 1/2 kokërr qepë (e grirë) 10 gr kripë 1 gr piper Përgatitja 1 Pastroni kungullin dhe tulin coptojeni në pjesë të vogla. 2 Skuqeni me pak vaj në tigan, deri kur
0 Comments
Përbërësit 1 pako makarona (të çfarëdo forme) 1 e gjysmë kupa qumësht(me yndyrë 2 %) 2 lugë miell 3 kupa djathë (i thërrmuar) 1/2 lugë çaji kripë 1/4 lugë çaji pluhur mustarde Përgatitja 1 Zieni makaronat në një nxehtësi të lartë me një lugë kripë. Gatuajini deri sa pasta të jetë bërë al dente, përreth 8 minuta. Kullojini dhe lërini mënjanë. 2 Ngrohni qumështin:
0 Comments
Përbërësit 400 gr bizele 350 gr makarona 60 gr proshutë 1 qepë gjalpë djathë parmixhano (i grirë) lëng perimesh majdanoz (i grirë) vaj ulliri (ekstra i virgjër) kripë piper Përgatitja 1 Prejeni në feta proshutën dhe skuqeni për pak minuta në një tigan së bashku me pak qepë të grirë dhe pak vaj ulliri. Hidhni
0 Comments
Përbërësit 320 gr spageti 750 ml salcë domatesh gjysmë qepë 1 thelpi hudhër kripë 3 lugë gjelle vaj ulliri 100 gr mish derri (i grirë) 100 gr salsiçe derri 30 gr bukë (e njomë e thërrmuar) 50 gr djathë kaçkavall 2 lugë gjelle majdanoz (i copëtuar) 1/3 lugë çaji arrëmyshk kripë piper 1 kokërr vezë
0 Comments