Month: January 2018

  Përbërësit 4 kokrra vezë (të ziera,të qëruara) 2 lugë ajkë (kuzhine) 2 lugë erëza (të ndryshme të grira hollë) 4 lugë majonezë kripë piper i zi (i bluar) 2 fije spec (pluhur) 2 gjethe sallatë jeshile 2 degëza kopër Përgatitja 1 Zieni vezët për rreth 10 min. 2 Pritini vezët për së gjati dhe
0 Comments
Përbërësit 10 gr bollgur 1/2 copë kungull 8 gr gjethe kale 1 kokërr vezë (e bardha) 3 ml salcë soje Përgatitja 1 1. Prisni kungullin në copa të vogla, bashkë me lakrën kale dhe skuqini për 2-3 minuta. 2 Në një enë tjetër vendosni bollgurin të ziejë, por jo shumë. Në një tjetër tigan me fare pak gjalpë, sa të mos ngjisë, piqni të bardhën e
0 Comments
  Përbërësit 2-3 karotë 100 gr rrepa të bardhë (ose të kuq) 1 spec i kuq 50 gr djathë Gouda 50 gr proshutë (e pjekur) 150 ml majonezë 1 lugë kafe mustardë 1 lugë gjelle uthull molle pak kripë Përgatitja 1 Presim në fije të holla 0.5 mm të gjithë përbërësit e sallatës. 2 Karotën,
0 Comments
  Përbërësit 700 gr luleshtrydhe 1 kokërr lëng limoni 15 gr xhelatinë 300 ml pana (e freskët) 240 gr marengë ((all’italiana)) 80 gr vezë (e bardhë) 160 gr sheqer 60 ml ujë disa pika lëng limoni pak kripë Përgatitja 1 Lani mirë luleshtrydhet frulojini në mikser bashkë me lëngun e limonit. 2 Kalojini në sitë
0 Comments
Përbërësit 450 gr karkaleca (të gatuar dhe me bishtat e hequr) 400 gr fasule (të drenazhuara dhe të shpëlara) 1 filxhan domate qershi (të copëtuara) 1/2 filxhan qepë e kuqe (e prerë në formë kubike) 2 lugë gjelle vaj ulliri 2 lugë gjelle uthull vere të kuqe 1 lugë gjelle erëza (italiane) 1 lugë çaji kripë hudhre 6 filxhanë zarzavate të gjelbëra (për sallatë) Përgatitja 1 Hedhim karkalecat, fasulet, domatet qershi dhe qepët
0 Comments
  Përbërësit 1 lugë gjelle vaj 2 qepë (të grira) 3 thelpinj hudhër (të shtypur) 1/2 filxhan çaji thjerrëza 2 filxhan çaji ujë 300 gr spinaq kripë piper i zi Përgatitja 1 Vendosni qepën në tigan dhe kavardiseni për 10 minuta në nxehtësi mesatare, deri sa të fillojë të marrë ngjyrë të artë. 2 Shtoni
0 Comments
Përbërësit 1 lt qumësht 6 lugë sheqer 6 lugë oriz vanilje Përgatitja 1 Orizin e vendosim në ujë dhe e lëmë të ziejë derisa të bëhet si llaç (nuk duhet ta mbushni tenxheren me ujë, por vetëm dy gishta sipër orizit). 2 Ndërkohë vendosim qumështin në sobë dhe kur ai të valojë, hedhim orizin dhe
0 Comments
  Përbërësit 750 gr kërpudha 6 lugë gjelle gjalpë 6 lugë gjelle miell 2 gota qumësht 1/2 filxhan çaji djathë 6 vezë kripë piper i zi Përgatitja 1 Shtoni 3 lugë gjelle gjalpë në një tigan dhe vendoseni në zjarr të shkrijë. Hidhni në të kërpudhat e prera në feta dhe gatuajini për rreth 5
0 Comments
Përbërësit 80 gr qepë (të skuqura, të grimcuara) 3/4 filxhan çaji proshutë (e gatuar) 1/2 filxhan majonezë 3 gota djathë (djathë zviceran) 400 gr salcë domatesh 1 bukë (thekre, 500 gr) Përgatitja 1 Në një tas të madh kombinoni qepët, proshutën, majonezën dhe djathin zviceran. 2 Prejeni bukën në feta dhe shtoni mbi secilën prej
0 Comments
Përbërësit 650 gr gjoks pule 2 karotë 1 qepë 100 ml pana (e freskët) 40 gr thërrime buke 1.5 lt ujë 2 gjethe dafine 3 degëza trumëz 3 degëza rozmarinë disa fleta karafil disa kokrra piper i zi arrëmyshk kripë 2 feta bukë vaj ulliri (ekstra i virgjër) disa fletë majdanoz Përgatitja 1 Për përgatitjen
0 Comments
Përbërësit 1 qepë (e copëtuar) 1/2 gr trumëz (e copëtuar) 4 gr mustardë 3 ml lëng limoni 30 gr kastravec 10 ml salcë papaje 50 ml vaj ulliri Përgatitja 1 Ziejmë panxharin në një tenxhere me ujë me kripë për 45 minuta. 2 Pasi panxhari ka zier, i heqim lëkurën dhe e presim në copa
0 Comments
Përbërësit 60 gr sheqer pluhur 1 vezë 165 ml qumësht (i freskët) 75 gr miell i tipit 00 20 gr gjalpë 12 gr kakao pluhur (e hidhur) gjysmë shkop vanilje 20 gr bajame ((të prera hollë)) 3 lugë kokos (i thatë) 6 banane (të vogëla) 20 gr lajthi 200 gr Nutella 20 gr stika (të
0 Comments
Përbërësit 200 gr filetë peshku (jo më shumë se 1-1.5 cm të trasha) 1 lugë vaj ulliri (ekstra i virgjër) pak kripë piper (i bluar në çast) 1 gjethe dafine (e ndarë përgjysmë) erëza (të freskëta) qepë e njomë majdanoz Fier Moskat 1 lugë gjelle gjalpë pa kripë 3 feta limon 1 lugë verë e
0 Comments
Përbërësit 2 spec i kuq 1 patëllxhan 1 patate (mesatare) 1 degë borzilok piper kripë 2 karotë 2 kokrra domate 1 kokërr qepë 2 thelpinj hudhër majdanoz 200 gr salcë domatesh Përgatitja 1 Të gjitha perimet pritini në rrathë me trashësi 5 mm. 2 Në një tavë hidhni salcën e domatës, hudhrën e grirë, kripë
0 Comments