Thjerrëza me Spinaq

Perime, Supa, Vegjetariane

 

Përbërësit
1 lugë gjelle vaj
2 qepë (të grira)
3 thelpinj hudhër (të shtypur)
1/2 filxhan çaji thjerrëza
2 filxhan çaji ujë
300 gr spinaq
kripë
piper i zi

Përgatitja
1
Vendosni qepën në tigan dhe kavardiseni për 10 minuta në nxehtësi mesatare, deri sa të fillojë të marrë ngjyrë të artë.
2
Shtoni hudhrën dhe kavardiseni dhe për një minutë. Më pas shtoni thjerrëzat dhe ujin.
3
Lëreni masën që të ziejë. Mbulojeni tiganin, uleni nxehtësinë dhe lëreni për rreth 30 minuta, deri sa thjerrëzat të zbuten.
4
Pastaj, shtoni spinaqin e pastruar dhe të grirë. Rregullojeni me kripë.
5
Mbulojeni tiganin dhe lëreni për 10 minuta të tjera. Në fund, hidhini piper dhe për t’i dhënë më shumë shije mund t’i shtoni përsëri hudhra.

Articles You May Like

Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Supë kremoze me fasule të bardha
Pica 4 stinet
Penne me ton dhe ullinj
Kokteil Mai Tai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *