Month: January 2018

Përbërësit 1 petë sfoliat 2 kokrra mollë 30 gr rrush i thatë 30 gr arra 30 gr bajame 1 kokërr limon 3 lugë reçel ftoi 1 vezë (e verdha) 1 lugë sheqer pak kanellë Përgatitja 1 Në një enë vemë dy kokrrat e mollëve të prera hollë. 2 I njomim me lëngun e limonit dhe
0 Comments
Përbërësit 2 filxhanë kafeje vaj ulliri 2 patëllxhan 4 kokrra domate qershi 50 gr djathë i bardhë 1 tufë majdanoz kripë piper Përgatitja 1 Presim patëllxhanët në kubikë. 2 I skuqim dhe i vendosim në kartopecetë, që të thithë vajin. 3 Heqim letrën dhe hedhim djathë të bardhë të grimcuar, domatet qershi, të ndarë në mes, majdanoz, kripë, piper dhe e servirim.
0 Comments
Përbërësit 2 vezë 10 gr spec i kuq (i grirë) 10 gr spec jeshil (i grirë) 5 gr karotë (i grirë) 5 gr qepë (e grirë) 10 gr kungull (i njomë) kripë piper 10 gr djathë (Diamond, me tartuf) 10 gr djathë (Diamond, “Caprino”) 10 ml vaj ulliri Përgatitja 1 Në një tas shtoni vezët,
0 Comments
Përbërësit 200 gr qiqra (të ziera, të qëruara) 1 kokërr qepë (mesatare) 1 thelpi hudhër 10 lugë gjelle salcë domatesh 400 ml ujë 1 spec i kuq 1 spec jeshil pak spec djegës (jeshil) vaj ulliri majdanoz rigon (i tharë) 2 lugë gjelle sheqer kane kripë piper 4 kokrra vezë spec djegës (i thatë) 2
0 Comments
Përbërësit 1/2 filxhan gjalpë 1 filxhan sheqer (i hollë) 1 e 1/4 filxhan ajkë (qumështi) 4 banane (të qëruara dhe të përgjysmuara për së gjati) Përgatitja 1 Shkrijmë gjalpin në një tigan të madh, të rëndë në temperaturë mbi mesataren. I përziejmë me sheqer dhe i gatuajmë duke i trazuar, derisa sheqeri të shkrijë dhe
0 Comments
Përbërësit 1 kg fiq (të egër) 1.2 kg sheqer 1 lugë çaji limontoz 1 filxhan çaji lëng trëndafili Përgatitja 1 Pasi mblidhen, fiqve u pritet bishti dhe shpohen disa herë, në mënyrë që të bëhen të depërtueshëm. 2 Më pas, frutat lahen dhe hidhen në ujë të valuar për rreth 7 minuta. Vlimi ia heq
0 Comments
Përbërësit 800 gr patëllxhan 160 gr miell 50 gr djathë Grana Padano 1 vezë borzilok kripë 2 thelpinj hudhër 400 gr domate 50 gr djathë (djathë Caciotta) vaj ulliri Përgatitja 1 Lani patëllxhanët, i fshini ato dhe më pas i prisni përgjysmë sipas gjatësisë dhe i vendosni në tepsi (sipër së cilës të ketë letër
0 Comments
Përbërësit 1 e 1/4 gota thërrime buke (të fortë) 1/4 filxhan sheqer (i bardhë) 2 lugë çaji kanellë 1/3 filxhan gjalpë (i shkrirë) 300 gr luleshtrydhe (të prera në feta) 1 lugë gjelle miell misri 200 gr krem djathi 400 ml qumësht (i kondensuar, i ëmbëlsuar) 1/4 filxhan lëng limoni 1/2 lugë çaji ekstrakt vaniljeje
0 Comments
Përbërësit 400 gr mish pule 150 gr djathë i bardhë 3 feta bukë 2 thelpinj hudhër 1/4 filxhan gjalpë trumëz majdanoz kripë piper Përgatitja 1 Copëtoni imët majdanozin dhe hudhrat. Pastroni mishin e pulës nga kockat dhe lëkura. Hiqni koret e fetave të bukës me thikë dhe prejini në copa të vogla. 2 Kombinojini në
0 Comments
Përbërësit 2 lugë gjelle miell misri 2 lugë gjelle niseshte 50 gr rrush i thatë 200 ml qumësht 100 ml ujë 3 lugë gjelle reçel karote 50 gr gjalpë kanellë Përgatitja 1 Vëmë në zjarr një enë ku shtojmë gjalpin dhe më pas niseshten dhe miellin dhe i kavërdisim për 5 minuta. 2 Më pas shtojmë qumështin dhe ujin duke e përzier
0 Comments
Përbërësit 5 kokrra portokall 1 kg sheqer 500 ml ujë 1 kokerr limon Përgatitja 1 Si fillim, qëroni mirë portokajtë, duke ia pastruar edhe pjesën e bardhë që mbetet dhe më pas i prisni në feta të holla 2 Futini portokajtë në ujë dhe vendosini të ziejnë. Pasi uji arrin pikën e vlimit dhe portokalli
0 Comments
Përbërësit 1 pako gjizë 4 patate 400 gr fasule (të ziera) 1 filxhan kafeje qepë e njomë djathë parmixhano pak mustardë Përgatitja 1 Pastrojini patatet, shpojini me një pirun dhe vendosini në mikrovalë për rreth 12 minuta. 2 Ndërkohë, në një enë shtoni gjizën, fasulet, qepët e copëtuara dhe mustardën. Përziejini derisa të përftoni një
0 Comments
Përbërësit 1 pulë 8 kërpudha 2 qepë 1 gotë pana (pana kuzhine ose ndryshe ajkë qumështi) kripë arrëmyshk vaj ulliri Përgatitja 1 Pastrojeni pulën dhe lyejeni me kripë. Pastroni kërpudhat dhe qepët prejini në copa mesatare. 2 Vendoseni pulën në një tavë. Shtoni rreth saj qepët dhe kërpudhat. Spërkatini me vaj ulliri dhe kripë. 3
0 Comments
Përbërësit 200 gr filetë salmoni 2 lugë lëng pule limon mustardë borzilok 2 thelpinj hudhër vaj ulliri Përgatitja 1 Vendosim 200 gr filetë salmoni në një tigan. Hedhim 2 lugë lëng pule, pak limon, mustardë dhe e lemë të ziejë për 2 minuta, duke e kthyer filetën nga çdo anë. 2 Pasi është zier e
0 Comments