Bollgur me Perime

Antipasta, Vegjetariane
Përbërësit
  • 10 gr bollgur
  • 1/2 copë kungull
  • 8 gr gjethe kale
  • 1 kokërr vezë (e bardha)
  • 3 ml salcë soje
Përgatitja
1
1. Prisni kungullin në copa të vogla, bashkë me lakrën kale dhe skuqini për 2-3 minuta.
2
Në një enë tjetër vendosni bollgurin të ziejë, por jo shumë. Në një tjetër tigan me fare pak gjalpë, sa të mos ngjisë, piqni të bardhën e vezës.
3
Pasi keni hedhur bollgurin në një pjatë shtoni lakrën kale bashkë me kungullin e pjekur, shtoni të bardhën e vezës së pjekur dhe në fund spërkateni me pak salcë soje.
4
Një mëngjes i thjeshtë, ideal dhe me shumë shije.

Articles You May Like

Përse duhet të filloni të pini që sot lëng qepe
Qumështor , receta origjinale
Ja sëmundjet që kuron lëngu i lakrës së bardhë
Petulla të fshira
5 arsyet përse qumështi me mjaltë është pija e vetme që duhet të provoni para se të flini

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *