Te shpejta

Përbërësit 5 kokrra patate (mesatare) 280 gr rikota (ose gjizë pa kripë) 2 kokrra vezë vaj ulliri 300 gr spinaq kripë piper 3 qepë e njomë Përgatitja 1 Prisni patatet në kubikë dhe ziejini me pak kripë. 2 Ndërkohë skuqni qepët e njoma në vaj ulliri dhe 3 minutat e fundit shtoni spinaqin. Hidhni kripë e piper. 3 Rikotën përziejeni me 2
0 Comments
Përbërësit 6 spec (të mëdhenj, të ëmbël) 1/3 filxhan çaji vaj ulliri(esktra të virgjër) 2 thelpinj hudhër (të qëruar dhe të grirë) 1/3 filxhan çaji uthull balsamike kripë piper 1/3 filxhan çaji majdanoz (i freskët, i copëtuar) Përgatitja 1 Lajmë dhe thajmë specat, pastaj iu heqim farat, pjesën e bishtit dhe cipën. 2 Presim specat në shirita 2.5 cm. Nxehim vajin në tigan
0 Comments
Përbërësit 2-3 copa gjoks pule (i gatuar dhe i prerë) 2 feta proshutë (e copëtuar) 1/2 filxhani majdanoz (i freskët i copëtuar) 22 gr misër (i zier) 22 gr bizele (të ziera) 1 mollë jeshile (e prerë) 1 qepë (e vogël e prerë imët) 1 spec jeshil (i grirë) 1 karotë (e prerë në kubikë) 1/4 filxhani ullinj jeshil 1/2 filxhani rrush i thatë 2 lugë majonezë (e përgatitur me hudhër dhe kripë) Përgatitja 1 I përziejmë
0 Comments
Përbërësit oriz (Riso scotti 5 Cereali Integrali nga “Teuta”) 4 kokrra luleshtrydhe 1/2 kokërr portokall 1/4 kokërr shegë vaj ulliri uthull balsamike 1 thelpi hudhër Përgatitja 1 Në një tigan të thellë me ujë të valuar shtoni Riso scotti 5 Cereali Integral. Pasi të ketë zierë i shtoni në një enë ku keni vendosur më parë rukola dhe sallatë jeshile.
0 Comments
Përbërësit 500 gr salmon (ose filetë Merluci) 300 gr patate 3 kokrra vezë (të ziera) 50 gr gjalpë 3 tufa kopër 1/4 kokërr shegë kripë piper i zi Përgatitja 1 Fillimisht ziejmë patatet dhe më pas i grijmë në rende bashkë me vezët e ziera. 2 Presim filetat e peshkut në copëza të vogla dhe i kalojmë në avull ose në skuqje. 3
0 Comments
Përbërësit 2 kokërr mollë 4 copë banane (mesatare) 45 gr gjalpë 5 cl rum 100 gr sheqer kaf Përgatitja 1 Qëroni bananet dhe pritini me njëfarë këndi. Në të njëjtën kohë, pastroni mollët dhe pritini edhe ato në feta. 2 Në një tigan shkrini gjalpin dhe hidhni sheqerin që të skuqet dhe trazojeni vazhdimisht, në mënyrë që të mos digjet. 3
0 Comments
Përbërësit 100 gr spinaq 100 gr radhiqe (belge, indivia) 40 gr proshutë Përgatitja 1 Nxeheni furrën në 200 ° C dhe pastaj fikeni. 2 Për sallatën me spinaq dhe proshutë krokante, prisni në shirita proshutën, vendoseni në një tepsi dhe lëreni të piqet në furrë për 5 minuta. Ajo duhet të bëhet krokante, por pa u tharë. 3 Prisni në shirita radhiqet belge, përziejini me
0 Comments
    Përbërësit 1.2 kg oktapod 1 degë trumëz 1 gjethe dafine vaj ulliri (ekstra i virgjër) kripë piper majdanoz limon Përgatitja 1 Për përgatitjen e kësaj recete, pastrojeni dhe lajeni oktapodin, vendoseni në një enë, mbulojeni me ujë të ftohtë, shtojini një degëz trumzë dhe një gjethe dafine dhe ziejeni të mbuluar për 3 minuta. 2 Lëreni të ftohet në
0 Comments
  Përbërësit miell gr miell misri ((i tharë)) 200 gr gjalpë (lope) 1.3 ml ujë 1 luge gjelle kripë Përgatitja 1 Fillimisht hedhim ujin në tenxhere, pastaj gjalpin e lopës, miellin e misrit dhe presim që përbërja të ziejë 2 orë. 2 Pasi e heqim nga tenxherja e hedhim në një tas të madh dhe e përziejmë derisa të ftohet. 3
0 Comments
Përbërësit 1/2 lt ujë 300 gr sheqer 250 gr niseshte 30 ml vaj arra bajame kanellë pluhur Përgatitja 1 Në një tenxhere shtoni ujin, sheqerin dhe përzieni në mënyrë që sheqeri të tretet. Shtoni niseshten dhe përzieni me shpejtësi në mënyrë që të mos krijohen kokrriza. 2 Vazhdoni të përzieni derisa të trashet dhe të krijohet një masë kremoze
0 Comments
Përbërësit 200 gr oriz 450 ml qumësht 300 ml qumësht orizi 60 gr sheqer kane 1 shkop vanilje lëkurë limoni fruta të thata Përgatitja 1 Vendosni orizin në ujë për një orë. 2 Në një tënxhere hidhni qumështin, qumështin e orizit, sheqerin dhe më pas orizin e kulluar. 3 Hidhni lëkurën e limonit dhe shkopin e vaniljes. 4 Përzierjen lëreni të
0 Comments
Përbërësit 40 gr djathë Gouda 40 gr sallam pikant 40 gr spec (speca me ngjyra) 40 gr ullinj 50 gr djathë i bardhë 1 vezë 3 pika tabasko(salce pikante) Përgatitja 1 Shtrojmë në tavë dheu përbërësit, një shtresë djathë guda në rende, plus sallam pikant në kubikë, speca me ngjyrra në rrathë të hollë, ullinj në rrathë, djathë të bardhë në kubikë, një vezë sy, 3 pika
0 Comments
Përbërësit 200 gr miell i tipit 00 60 gr niseshte pak kripë 230 gr gjalpë 150 gr miell (dhe niseshte së bashku) pak sheqer pluhur Përgatitja 1 Në një enë kombinoni të gjithë përbërësit përveç sheqerit pluhur. Trazojini mirë me dorë. Më pas e mbështillni me një letër kuzhine dhe e vendosni në frigorifer për 1-2 orë. 2 Merrni një tavë dhe e lyeni
0 Comments
  Përbërësit 4 qepë 500 gr mish viçi 300 ml vaj ulliri 400 gr miell 1 vezë niseshte kripë 1 tufë nenexhik Përgatitja 1 Në një enë vendosim mishin për të zierë përreth 1 orë derisa të jetë zierë. 2 Zëmë brumin e byrekut dhe e e lëmë të qetësohet pak. 3 Fillojmë ne hapjen e petëve, 2 prej tyre i vëmë në furrë të
0 Comments