Sfoliatë me kremviçe pule

Brumera, Per femije, Te shpejta

Përbërësit
  • 500 gr petë sfoliat
  • 300 gr salsiçe (EHW)
  • 100 gr djathë (djathë edam)
  • 2 lugë gjelle keçap
  • 1 kokërr vezë
Përgatitja
1
Hapim sfoliatën mbi një letër furre dhe vendosim djathin, salsiçen dhe ketchup.
2
E mbështjellim në role dhe e lyejmë me të verdhën e vezës.
3
E pjekim në furrë të nxehur në 180 gradë C për 25-30 minuta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *