Speca të skuqur me Uthull balsamike

Antipasta, Perime, Te shpejta

Përbërësit
  • spec (të mëdhenj, të ëmbël)
  • 1/3 filxhan çaji vaj ulliri(esktra të virgjër)
  • 2 thelpinj hudhër (të qëruar dhe të grirë)
  • 1/3 filxhan çaji uthull balsamike
  • kripë
  • piper
  • 1/3 filxhan çaji majdanoz (i freskët, i copëtuar)
Përgatitja
1
Lajmë dhe thajmë specat, pastaj iu heqim farat, pjesën e bishtit dhe cipën.
2
Presim specat në shirita 2.5 cm. Nxehim vajin në tigan të madh me fund të rëndë dhe shtojmë specat, duke i trazuar mirë derisa të mbulohen në vaj.
3
I gatuajmë specat në temperaturë mbi mesataren derisa të fillojnë të zbuten dhe të marrin ngjyrë kafe, duke i trazuar shpesh për rreth 10 minuta.
4
Shtojmë hudhrën dhe i gatuajmë edhe për një minutë ose dy.
5
Shtojmë uthullën balsamike, i sezonojmë me kripë dhe piper dhe i përziejmë mirë.
6
I gatuajmë edhe për 3 deri në 4 minuta derisa specat të kenë përthithur të gjithë uthullën.
7
I hedhim dhe majdanoz të freskët të copëtuar dhe i vendosim në pjatancë për t’i shërbyer.

Articles You May Like

Supë me hithra karrotë dhe patate
Tullumba me sheqer dhe kanellë
Patate furre me limon dhe rozmarinë
Buka me ullinj
Fli me miell misri dhe presh

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *