Miks sallatash

Perime, Sallata, Te shpejta
Përbërësit
  • oriz (Riso scotti 5 Cereali Integrali nga “Teuta”)
  • 4 kokrra luleshtrydhe
  • 1/2 kokërr portokall
  • 1/4 kokërr shegë
  • vaj ulliri
  • uthull balsamike
  • 1 thelpi hudhër
Përgatitja
1
Në një tigan të thellë me ujë të valuar shtoni Riso scotti 5 Cereali Integral. Pasi të ketë zierë i shtoni në një enë ku keni vendosur më parë rukola dhe sallatë jeshile.
2
Sipër i shtoni luleshtrydhet e prera imët, portokallin, shegët, vajin e ullirit, uthull balsamike dhe hudhrat. I përzieni mirë dhe shijojeni!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *