Sallata e Krishtlindjeve

Perime, Sallata, Te shpejta

Përbërësit
 • 2-3 copa gjoks pule (i gatuar dhe i prerë)
 • 2 feta proshutë (e copëtuar)
 • 1/2 filxhani majdanoz (i freskët i copëtuar)
 • 22 gr misër (i zier)
 • 22 gr bizele (të ziera)
 • mollë jeshile (e prerë)
 • qepë (e vogël e prerë imët)
 • spec jeshil (i grirë)
 • karotë (e prerë në kubikë)
 • 1/4 filxhani ullinj jeshil
 • 1/2 filxhani rrush i thatë
 • 2 lugë majonezë (e përgatitur me hudhër dhe kripë)
Përgatitja
1
I përziejmë mirë të gjithë përbërësit me njëri-tjetrin.
2
Shtojini disa patate shkop të skuqura dhe shërbejeni.

Articles You May Like

Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka
Zupë me kos dhe biskota
Supë me lëng mishi
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Bukë me vezë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *