Krem pite

Embelsira, Te shpejta

Përbërësit
  • 1 lt qumësht
  • 100 gr margarinë
  • 1 bustinë vanilje
  • 8 lugë gjelle niseshte
  • 10 lugë gjelle sheqer
Përgatitja
1
Përgatitja nis shumë thjeshtë dhe mjafton të përzieni në një tenxhere qumështin e nxehtë me niseshten, përzieni mirë derisa niseshteja të jetë tretur.
2
Shtoni sheqerin, margarinën dhe vaniljen.
3
Përzieni derisa kremi të jetë trashur.
4
Ëmbëlsira është gati. Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *