Fruta Deti

Përbërësit 450 gr karkaleca (të gatuar dhe me bishtat e hequr) 400 gr fasule (të drenazhuara dhe të shpëlara) 1 filxhan domate qershi (të copëtuara) 1/2 filxhan qepë e kuqe (e prerë në formë kubike) 2 lugë gjelle vaj ulliri 2 lugë gjelle uthull vere të kuqe 1 lugë gjelle erëza (italiane) 1 lugë çaji kripë hudhre 6 filxhanë zarzavate të gjelbëra (për sallatë) Përgatitja 1 Hedhim karkalecat, fasulet, domatet qershi dhe qepët
0 Comments
Përbërësit 300 gr spinaq 100 gr mish derri (i grirë) 50 gr proshutë 32 midhje (të mëdha, të pastruara) 2 vezë djathë Grana Padano (i grirë) kripë piper lëng domateje vaj ulliri Përgatitja 1 Hapni midhjet fillimisht, me një thikë duke e futur mes dy valvulave dhe duke ushtruar presion të lehtë, pa i shkëputur
0 Comments
Përbërësit 80 gr oktapod 5 – 6 kokrra kopër 1 degë selino 2 thelpinj hudhër 1 spec (pikant) 1 lugë vaj ulliri majdanoz (sipas dëshirës) tabasko (sipas dëshirës) kripë (pak) Përgatitja 1 Pasi e kemi larë dhe pastruar oktapodin e presim dhe e pjekim për disa minuta në skarë, nuk e pjekim shumë në mënyrë
0 Comments