Oktapod me Salcë Pikante

Fruta Deti, Pikante

Përbërësit
80 gr oktapod
5 – 6 kokrra kopër
1 degë selino
2 thelpinj hudhër
1 spec (pikant)
1 lugë vaj ulliri
majdanoz (sipas dëshirës)
tabasko (sipas dëshirës)
kripë (pak)

Përgatitja
1
Pasi e kemi larë dhe pastruar oktapodin e presim dhe e pjekim për disa minuta në skarë, nuk e pjekim shumë në mënyrë që të mos na forcohet.
2
Më pas në një tigan ku kemi hedhur vajin e ullirit, hedhim thelpinjtë e hudhrës dhe i kavërdisim për pak, por nuk i lëmë të marrin shumë ngjyrë.
3
Më pas shtojmë selinon, që e kemi prerë në kubikë.
4
Shtojmë domatet e vogla.
5
Specin djegës të paprerë.
6
Pasi i Iëmë për 2-3 minuta hedhim oktapodin, i shtojmë ujë dhe pak tabasko dhe i lëmë në zjarr derisa salca të bëhet gati.
7
Në fund shtojmë majdanozin.

Articles You May Like

Zupa me qumësht dhe biskota
Buka me ullinj
Jahni me bizele
Fileto peshku të fërguar në tigan
Supë me hithra karrotë dhe patate

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *