Supë Krem Patate dhe Karkalec

Fruta Deti, Perime, Supa

Përbërësit
400 gr karkaleca (thellësie)
2 lugë gjalpë
kripë
piper
majdanoz
kopër
500 ml lëng peshku
100 ml verë e bardhë
2 kokrra patate

Përgatitja
1
Në një tenxhere hedhim 400 gr karkalec thellësie, 2 lugë gjalpë, pak kripë, piper dhe i kaurdisim mirë.
2
Më pas i shuajmë me verë të bardhë dhe i shtojmë 8 garuzhde brodo peshku.
3
Shtojmë majdanoz, koper dhe limon të shtrydhur.
4
Shtojmë patatet e prera në kubikë.
5
E lemë të ziejë derisa të jetë lidhur supa.
6
E shërbejmë pjatën të shoqëruar me bukë të thekur.

Articles You May Like

Tullumba me sheqer dhe kanellë
Zupa me qumësht dhe biskota
Pasta Frola
Çomlek me patëllxhanë dhe mish viçi
Makarona me salcë domatesh të pjekura

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *