Peshk

Përbërësit 240 gr salmon 240 gr lulelakër 80 gr qepë 1 vezë vaj ulliri kripë piper Përgatitja 1 Pastroni lulelakrën dhe hidheni në një tenxhere me ujë të kripur të valuar për 10 minuta. Mbajeni mënjanë për ta përdorur si garniturë. 2 Qëroni qepët, prejini ata në 6 pjesë dhe skuqini në një tigan me një lugë gjelle vaj
0 Comments