Salmon me Krem lulelakre dhe Qepë

Antipasta, Peshk
Përbërësit
  • 240 gr salmon
  • 240 gr lulelakër
  • 80 gr qepë
  • vezë
  • vaj ulliri
  • kripë
  • piper
Përgatitja
1
Pastroni lulelakrën dhe hidheni në një tenxhere me ujë të kripur të valuar për 10 minuta. Mbajeni mënjanë për ta përdorur si garniturë.
2
Qëroni qepët, prejini ata në 6 pjesë dhe skuqini në një tigan me një lugë gjelle vaj ulliri dhe një majë luge kripë për 6 minuta.
3
Zieni vezën për 4 minuta. Kullojeni lulelakrën dhe përziejeni në me vezën e cila nuk duhet të jetë e zierë shumë, bashkë me pak kripë dhe piper.
4
Organizoni në çdo pjatë 2 lugë krem me lulelakër dhe 3 feta salmon të mbështjella, me pak garniturë me qepë dhe disa boçe lulelakër që keni lënë mënjanë.

Articles You May Like

Bukë me vezë
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Supë me lëng mishi
Tavë me bamje
Hallvë me arra dhe lëng portokalli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *