Perime

Receta me perime, supe me perime, perime zgare, turli me perime. Perimet janë bimë barishtore të mbjella si psh.: qepa, spinaqi, lakra, domatja, speci, bamjet, mashurka, patatja, karota etj

Përbërësit  1 4 patate  2 2 qepë  3 2 gota ujë  4 2 decilitra vaj  5 erëza te thata 6 kripë dhe piper i zi 1 Në një tenxhere fusni qepën e grirë, pastaj shtoni pataten e prerë në feta, erëzat dhe vajin dhe që të gjitha përzieni me dorë. 2 Pastaj merrni ujë dhe futeni në furrë në
0 Comments