Pica

Receta per pica, si ti pergatisim picat ne shtepi. receta origjinale e brumit për pica.

Përbërësit Brumë pice Salcë domate 200 gr ton në vaj Pak trumzë 1/2 qepë 1 domate e vogël 70 gr mozzarella 10 ullinj të zinj pa bërthamë Udhëzimet 1.Në një tavë me madhësi 30×40 cm hapim brumin e picës. 2.Vendosim salcë domate, ton, ullinj, qepë, domate, mozzarella. 3.E vendosim në furrë dhe e pjekim për
0 Comments