Pica me ton

Pica

Përbërësit

Brumë pice

Salcë domate

200 gr ton në vaj

Pak trumzë

1/2 qepë

1 domate e vogël

70 gr mozzarella

10 ullinj të zinj pa bërthamë

Udhëzimet

1.Në një tavë me madhësi 30×40 cm hapim brumin e picës.

2.Vendosim salcë domate, ton, ullinj, qepë, domate, mozzarella.

3.E vendosim në furrë dhe e pjekim për 10 minuta në temperaturë 180 gradë.

*Dergesa ne Shqiperi dhe Kosove brenda 24 oreve.
Porosit ketu per Shqiperi : https://bit.ly/3k5rOll
Porosit ketu per Kosove : https://bit.ly/2Zz7AXB

Articles You May Like

Kek me krem djathi
Supa e krapit
Hallvasia e shtëpisë
Pulë me ullinj dhe hudhra
Pica 4 stinet