Tost me pançetë dhe krem djathi

Te shpejta
Përbërësit
 • 2 feta pançetë
 • 3 Kokrra vezë
 • kripë
 • 180 ml qumësht soje
 • 3 feta bukë
 • vaj ulliri
 • 60 gr krem djathi
 • 4 kokrra domate qershi
 • sallatë jeshile
 • sheqer
 • piper
Përgatitja
1
Në një tigan vendosni për të skuqur pançetën. Ndërkohë në një enë rrihni vezët, shtoni pak sheqer dhe piper.
2
Shtoni pak kripë himalaje me mulli dhe qumështin Valsoia. Trazojini mirë.
3
Merrni bukën tost dhe e lyeni me masën që sapo përgatitëm. Kalojini në tigan për ti skuqur.
4
Pas skuqjes i lyeni me krem djathi. Sipër i vendosni pançetën, pomoderinit dhe një fetë sallatë jeshile. Sipër i vendosni fetën tjetër të tostit. Veproni kështu dy herë.
5
Në fund e ndani përgjysmë me ndihmën e një thike dhe shijoni tostin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *