Tortë me Karota

Embelsira

Përbërësit
  • 300 gr karotë
  • 300 gr miell i tipit 00
  • 50 gr miell bajamesh
  • 1 bustinë pluhur pjekës
  • 180 gr sheqer
  • 90 gr vaj luledielli
  • vezë (mesatare)
  • pak vanilje
  • pak kripë
  • sheqer pluhur (sipas dëshirës)
Përgatitja
1
Për përgatitjen e kësaj torte, si fillim pastrojini dhe qërojini mirë karrotat. Më pas grijini hollë ato në një rende. Hidhini karrotat e prera hollë në një sitë dhe shtypini sipër me lugë, në mënyrë që të nxirrni lëngun që kanë.
2
Hidhni vezët në një tas dhe më pas shtojini sheqerin dhe pak kripë. Përziejini mirë të gjithë përbërësit. Më pas shtojini dhe pak vanilje dhe trzojini tre përbërësit sëbashku.
3
Në një tas tjetër sitni miellin, shtojini pluhurin pjekës, miellin e bajameve dhe trazojini mirë me një lugë.
4
Tek masa e përgatitur më parë me vezë dhe sheqer, hidhni herë pas here teksa e trazoni, përbërjen e miellit me pluhurin pjekës dhe miellin e bajameve. Trazojini mirë. Më pas i shtoni dhe vajin e ulirit dhe trazojini të gjithë përbërësit deri sa të krijohet një masë homogjene.
5
Në fund hidhini masës së krijuar edhe karrotat e prera hollë dhe trazojini mirë me një spatul.
6
Hidheni brumin e krijuar në një tepsi (tepsi e rrumbullakët, që shërben për të bërë kek ose torta) dhe sheshojeni mirë sipërfaqen me një spatul.
7
Futeni tortën në furrë në temperaturën 170 gradë celcius për 45 minuta.
8
Pasi torta të jetë pjekur, hidhini sheqer pluhur sipas dëshirës.

Articles You May Like

Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Gjellë me bathë
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Supë me pulë e hudhra
Zupë me kos dhe biskota

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *