Tiramisu me luleshtrydhe

Embelsira, Receta per femije

Përbërësit
  • 500 gr maskarpone
  • 500 ml pana (e freskët)
  • 500 gr biskota
  • 800 gr luleshtrydhe(biologjike)
  • 200 gr sheqer
  • 5 gjethe gjethe menteje (për zbukurim)
Përgatitja
1
Lani mirë luleshtrydhet pa ia hequr gjethen.
2
Zgjidhni 10 kokrra të vogla për dekorim.
3
Hidhni maskarponen në një enë dhe punojeni me lugë.
4
Shtoni sheqerin dhe përziejeni mirë deri kur të përftoni një krem homogjen.
5
Hidhni panën në një enë tjetër dhe bashkojeni pak nga pak me kremin e përftuar nga maskarpone.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *