Tavë Dheu pikante

Kalorike, Pikante, Pjata kryesore, Te shpejta

Përbërësit
  • 40 gr djathë Gouda
  • 40 gr sallam pikant
  • 40 gr spec (speca me ngjyra)
  • 40 gr ullinj
  • 50 gr djathë i bardhë
  • vezë
  • 3 pika tabasko(salce pikante)
Përgatitja
1
Shtrojmë në tavë dheu përbërësit, një shtresë djathë guda në rende, plus sallam pikant në kubikë, speca me ngjyrra në rrathë të hollë, ullinj në rrathë, djathë të bardhë në kubikë, një vezë sy, 3 pika tabasko.
2
E mbulojmë me djathë guda në rende dhe në furrë në temperaturë 200 gradë C, sa të krijojë kore të kuqe.

 

Articles You May Like

Zupa me qumësht dhe biskota
Supë me hithra karrotë dhe patate
Kotoleta me kungulleshka
Tavë me peshk dhe perime
Çomlek me patëllxhanë dhe mish viçi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *