Supë me Fasule dhe Domate

Perime, Supa, Te shpejta

Përbërësit
  • 400 gr domate
  • 2 lt lëng perimesh
  • karotë (të pastruara dhe të prera në kubikë)
  • 420 gr fasule të konservuara (të përziera)
  • 175 gr spinaq
  • 1 lugë pesto (nga speci i kuq)
Përgatitja
1
Kaurdisni domatet pak dhe më pas shtoni karrotat, lëngun e perimeve dhe lërini të ziejnë për 15 minuta.
2
Shtoni spinaqin, të cilin e keni larë dhe pastruar, shtoni gjithashtu fasulet dhe peston e specit.
3
Lërini të ziejnë të gjitha bashkë për 2-3 minuta dhe rregullojini më pak vaj ulliri dhe erëzat që dëshironi.
4
Servireni me bukë të thekur ose bukë fshati.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *