Supë e ftohtë me Kastraveca

Perime, Supa

Përbërësit
  • 2 lugë gjelle salcë kosi
  • kastravec
  • 1 gotë ujë
  • 1 lugë gjelle lëng limoni
  • kripë
  • piper
  • kopër
  • vaj ulliri
Përgatitja
1
Hidhni salcën e kosit dhe kastravecat e prerë në feta të holla në një tas mesatar. Shtoni 1 gotë ujë, pak kripë, piper dhe lëngun e limonit.
2
Bëjini supë krem me një frulator. Shtoni pak kopërdhe vendoseni në frigorifer për 1 orë.
3
Hidheni në një pjatë për servirje dhe shërbejeni me pak vaj ulliri.

Articles You May Like

Oriz me midhje dhe perime
Supë me lëng mishi
Bukë me vezë
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka
Tavë me bamje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *