Smoothie me Kos, Luleshtrydhe dhe Banane

Pije dhe Kokteil

Përbërësit
  • portokall
  • luleshtrydhe
  • banane
  • 1 gotë kos
  • 2 lugë mjaltë
  • 1 lugë kanellë
  • 1 shkop kanellë
Përgatitja
1
Pastrojini frutat, qërojini dhe prejini në copa të vogla.
2
Kombinoni kosin, bananen, portokallin dhe lleshtrydhet në një blender. Shtoni më pas 2 lugë çaji mjaltë dhe 1 lugë kafeje kanellë.
3
Përziejeni për 2-3 minuta derisa të merrni një masë homogjene.
4
Hidheni smoothie-n në një gotë dhe dekorojeni me pak kanellë, 1 shkop kanelle dhe 1 fetë portokall.
5
Shërbejeni menjëherë.

Articles You May Like

Paella Spanjolle me fruta deti
Sallate me oktapod
LEVREK I PJEKUR ME PATATE
Jambalaya – Gatime Deti
MERLUC ME SALCË DOMATE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *