Sallatë me portokall

Sallata, Te shpejta

Përbërësit
  • portokall (të mëdhenj)
  • karotë
  • 2 lugë gjelle rrush i thatë
  • 2 lugë gjelle vaj ulliri
  • një e gjysmë lugë gjelle lëng limoni
  • pak kripë
  • pak piper i zi
Përgatitja
1
Në fillim pastroni portokajtë dhe pritini në feta. Pastroni karotat dhe grijini në rende.
2
Hidhini në një tas sallate dhe përziejini me portokajtë.
3
Në një enë të vogël përzieni vajin e ullirit me lëngun e limonit, rrushin e thatë dhe kripën e piperin.
4
Hidheni dressingun mbi sallatë dhe konsumojeni të freskët.

Articles You May Like

Reçel me boronica
Tavë me bamje
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Omletë me spinaq domate dhe djathë
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *