Sallatë me Patate dhe Kastravecë

Perime, Sallata, Vegjetariane

Përbërësit
1 kastravec (i madh)
1 qepë e kuqe
6 domate qershi (ose domate të thara në vaj ulliri)
80 gr djathë i bardhë
ullinj të zinj (pa bërthamë)
800 gr patate (të vogla)
6 lugë vaj ulliri
3 lugë ujë (i ngrohtë)
3 lugë lëng limoni
1 thelpi hudhër
1 lugë mjaltë
1 lugë mustardë
rigon
kripë
piper

Përgatitja
1
Lani patatet, futini në një enë me ujë të ftohtë të kriposur dhe vërini në zierje për rreth 30-35 minuta.
2
Hiqini nga zjarri, qërojini dhe pasi të ftohen pritini në feta rrethore me trashësi rreth 1 cm.
3
Lani mirë kastravecin dhe pa e qëruar priteni në fillim së gjati dhe pastaj në gjysmë rrathë.
4
Qepën grijeni në feta shumë të holla rrethore.
5
Futni në mikser të gjithë përbërësit e dresingut bashkë me thelpinë e hudhrës së qëruar dhe miksojini derisa të bëhen pure.
6
Hidhni në një tas sallate patatet dhe kastravecët. Hidhuni përsipër domatet qershi (ose të tharat), qepën e kuqe, ullinjtë e zinj.
7
Regullojini me dresingun që keni përgatitur duke u kujdesur që ta shpërndani mirë. Në fund thërrmojini djathin e bardhë dhe hidhini rigon.
8
Mund ta shërbeni menjëherë ose ta ruani në frigorifer derisa të vijë koha për të shtruar tryezën.

Articles You May Like

Supë me lëng mishi
Bukë me vezë
Zupë me kos dhe biskota
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *